
Iniekcja kurtynowa to kolejna metoda uszczelniania sprawdzona w praktyce przy drążeniu tuneli, w konstrukcjach inżynierskich, domach i budynkach przemysłowych, garażach, budownictwie lądowym i wodnym oraz przy budowie kanałów. Iniekcja muru żelem akrylowym (żywicą hydrostrukturalną) zapewnia uszczelnienie od wewnątrz styku z gruntem w konstrukcjach lub budowlach pokrytych ziemią, a także wypełnienie miejsc nieszczelnych, takich jak pęknięcia, pustki, zagłębienia i spoiny. Odpowiednia technologia iniekcji i pakery iniekcyjne oraz plan restrukturyzacji opracowany przez projektantów zapewniają sukces hydroizolacji strukturalnej.
Iniekcja kurtynowa
Iniekcję kurtynową zawsze wykonuje się równomiernie z jednej strony na drugą i od dołu do góry, aby uzyskać gładką i równą powłokę. W tym procesie istotne jest, aby każdy paker był wstrzykiwany wielokrotnie. W początkowej fazie iniekcji materiał wypełniający będzie w mniejszym lub większym stopniu penetrowany. Po utwardzeniu materiału można przeprowadzić drugi etap iniekcji, który prowadzi do bardziej równomiernego rozprowadzenia żelu akrylanowego na powierzchni ze względu na ograniczenie przepływu w etapie początkowym.
W trzecim etapie uzyskuje się ostatecznie wymaganą szczelność uszczelnienia, ponieważ materiał jest przeważnie równomiernie rozprowadzony na powierzchni w postaci czystego żelu (bez piasku). Wymagana ilość materiału oraz niezbędna liczba etapów iniekcji zależy od przepuszczalności gruntu.